środa, luty 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji)

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 17/09/2011 23:50 #39765

Hmmm...To nie żona (jeszcze nie,chociaż kto wie - co prawda byłem już żonaty,ale zaryzykuję....) jednak mam słabość i zgodziłem się na bocje,a że to stadne stworzonko,to wziąłem cztery. Mam świadomość i miałem od początku,że będę się musiał ich pozbyć. Nie pozbędę się dwóch dużych zbrojników (ciągników,jak je nazywa moja kobieta),bo rozmawia z nimi, itp Maskotki akwarium. Rmboss - wszystko,co napisałeś o bocjach,wiem doskonale. Nie kupuję ryb w ciemno,czytam dużo, zanim się zdecyduję. Twoje przeliczenie litraż/ilość ryb nie pasuje tu na moment, bo jeden skalar IMO potrzebuje więcej przestrzeni, niż 5 kirysów.... Adrian - fajna dygresja - w dobie internetu. Hodowałem kiedyś "rybki",a było tam wszystko. Miałem z 10 lat. Był "filter", był "brzęczyk" i było super. Raz na pół roku wymiana wody z gotowaniem (!) żwiru i było ok O NO3 mało kto słyszał.... Kurcze...Żyły, rozmnażały się, wszystko ze wszystkim w 40 litrach.... Fajnie napisane. "W dobie internetu".Nic dodać,nic ująć. (Nie twierdzę,że to było ok!!!)

Pozdrawiam.......
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 18/09/2011 00:10 #39766

Nie wyliczalem Tobie Miniv ile jaka ryba potrzebuje i tego nie wie chyba nikt. Bo taki jeden kirysek moze potrzebuje wiecej przestrzeni niz stado skalarow ? Jak mozna stwierdzic ze jest odwrotnie skoro nikt sie tej ryby nie zapytal kiedy i w jakich warunkach czuje sie lepiej ?

To ze mowilem o ilosci ryb i litrazu mialo sie odniesc do sredniej - jaka przypada na rybe - zeby bylo sprawiedliwie.

Tym samym odnioslem sie do 2 x Astronotus w zbiorniku 240l np.

Malo im ? No chyba tak ale ktos sie ich pytal czy chca wiecej ? A jak beda mialy tysiac litrow to bedzie im juz ok ? Tez moze bedzie im ciasno nie wiemy tego.

Wazniejsza jest opieka nad rybami, karmienie, parametry wody, spokoj kolo szkla niz sam jego litraz - aczkolwiek ten tez ma zasadnicza role bo przeciez nikt nie bedzie trzymal ryby w sloiku.

Ja ogolnie sceptycznie podchodze do wyliczen - nawet jezeli robil je dr hab mgr inz jakis tam - bo wiem ze nie gadal z rybami. Moze tylko przypuszczac.

Ja jako czlowiek czuje sie lepiej w mieszkaniu niz w domu jednorodzinnym - chodzi mi tu o pow. uzytkowa wiec moze sa tez takie ryby ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 18/09/2011 00:52 #39767

No ja piszę to,co wynika z moich obserwacji. Nie twierdze,że nie jest tak,jak Ty, Rafał, piszesz. Niech ktoś mądrzejszy ode mnie wypowie się w temacie........ Ja się nastawiam na krytykę, bo cały czas się uczę i biorę wszystko na klatę. Jak by nie było, akwarystyka obok kickboxingu i łojenia na gitarze stała się moją pasją i chcę się rozwijać w tej dziedzinie. Po to w ogóle mój udział w Szanownym Forum.

EDIT: Jeszcze jedna myśl,która mnie naszła - skoro są urodzone w niewoli,to skąd mogą wiedzieć,czego im do pełni szczęścia trzeba?
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/09/2011 00:53 przez Miniv.

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 18/09/2011 12:16 #39770

Urodzone sa w niewoli na farmach rybich, trzymane sa czesto w warunkach poznizek min., zmieniaja dom po 10 razy zanim trafia do Nas, czesto po drodze kilka razy choruja i zdrowieja na zmiane - wiec nawet te 240 litrow z dobra filtracja i opieka z naszej strony jest dla nich pelnym wybawieniem.

Nie jestem zwolennikiem malych zbiornikow, po stokroc pisalem ze czym wiekszy tym lepszy ale nie lubie krytyki za za male akwarium. Kazdy sie stara i Ty tez. Poki ryby sa male moga byc w malym akwarium jak rosna potrzebuja wiekszego, czasami w zupelnosci wystarczy im pierwszy dom.

Parametry wody, sposob i czestotliwosc karmienia, filtracja i napowietrzanie, pswietlenie, dekoracje i spokoj wkolo akwarium - te rzeczy musza byc na odowiednim poziomie.

Litraz jak najbardziej tez - bez przesady bo idac tym tropem zaczniemy propagowac 4 tys litrow dla pary pawiookich a i znajdzie sie taki co powie ze malo.

Ja jestem zdania ze dla pary starczy te 240 - 300 litrow. Aczkolwiek w pelni nie zobaczymy tam ich mozliwosci ale przy w miare zminimalizowanej dekoracji wewnatrz moga plywac.

Co do Twojej galeri kolego ja bym bocji nie wyrzucal. Fajna ryba. Strzela podczas karmienia jak z kapiszonu, spi jak niemowle, pieknie ubarwiona, dobrze czysci dno i rosliny z ewentualnych robali. Taki clown fish.

Swojego czasu bardzo droga ryba akwariowa - jedna z drozszych kiedy jej dostep byl na niskim poziomie.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 18/09/2011 16:03 #39777

Miniv napisał:
EDIT: Jeszcze jedna myśl ,która mnie naszła - skoro są urodzone w niewoli,to skąd mogą wiedzieć,czego im do pełni szczęścia trzeba?
Zgadza się tylko , że pewnych wrodzonych zachowań , czy też zachowań podyktowanych instynktem nie zmieni się w dwa ,pięć , dziesięć pokoleń. Ewolucja trwa tu o wiele dłużej.
Prawdą jest , że ryba uczy i nabiera nowych zachowań w akwarium.

Pytanie powstaje tylko ,czy w sztucznym środowisku obserwujemy zachowanie względnie naturalne , czy wykoślawiony obraz tego co tworzymy.
I tak jeżeli obserwacje w środowisku naturalnym pod wodą i badania zwierząt w dużej mierze pokrywają się z tym co w akwarium obserwujemy. Powiedzieć , można że udało się nam.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 05/11/2011 19:40 #41087

Wiem,że to nie pawice,ale na prośbę Adriana mały update:
IMAG0022.jpg
IMAG0023.jpg
IMAG0024.jpg
IMAG0026.jpg
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/11/2011 19:44 przez Miniv.

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 05/11/2011 19:41 #41088

Grzałeczki nie da się ukryć?
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 05/11/2011 20:05 #41097

Tez pomyslalem o grzalce

Piekne skalary. Proponowal bym od siebie wiecej zabienic i z wiekszymi liscmi. Skalary lubia skladac ikre na lisciach zabienic.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 05/11/2011 21:27 #41117

To skalary Manacapuru Red Shoulder, pokolenie F-1, z obserwacji u mnie,jak i u kumpla,który ma ich więcej, wynika, że nie składają chętnie ikry
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 05/11/2011 21:30 #41120

Fajnie wszystko zarasta Skalary duże Dzięki Miniv za aktualkę <pivo>

Narazie widzę nie myślisz o zmianie obsady - zostają skalary. Ile ich w końcu masz? 2 sztuki? Może to nie para że nie składają ikry?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.