środa, luty 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji)

Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 19/02/2011 19:11 #33940

Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji): pawiookie.pl/index.php?option=com_joomga...id=73&Itemid=510
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 20/02/2011 00:03 #33950

Słodziaki,jak ja już dawno takich maluszków nie widziałem, ładnie się barwią. Na żywo wyglądają 100% lepiej, mam nadzieję że bez żadnych komplikacji dorosną do rozmiarów ryb naszego Rafała Powodzonka życzę

Pozdrawiam Dawid
  • Tyson
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 20/02/2011 11:02 #33965

Dzięki Dawid.
Aparat oraz umiejętności fotografowania niestety nie oddają w 100% zbiornika.
Trochę mały baniak ale cóż zrobić... Kiedyś na pewno będzie większy.

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 20/02/2011 20:38 #34016

Mam nadzieję trzymam kciuki, Ja na Twoim miejscu postawiłbym w tym większym pokoju 600l czy te 720l Ale tak jak rozmawialiśmy, trzeba by było sprawdzić plany budynku czy twoja podłoga a sufit sąsiada wytrzyma Mam nadzieję że uda się w najbliższym czasie postawić coś większego u Cibie w mieszkanku

Pozdrawiam Dawid
  • Tyson
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 20/02/2011 20:50 #34018

3 cie zdj coś się nie ładuje jak trzeba.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 21/02/2011 07:08 #34026

U mnie śmiga wszystko.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 22/02/2011 20:14 #34082

Witam,
dam mały filmik prezentujący oświetlenie i nowe anubiasy.

Miałem 1 w miarę duży i drugi mniejszy oraz niewiadomą roślinkę a dokupiłem 2 jeszcze mniejsze anubiasy - zobaczyłem na tamtych że zaczęły puszczać nowe listki czyli się chyba wreszcie zaklimatyzowały
Nie będę Was zanudzał drugim filmem na którym redzikowi ciut odbiło i zaczął kopać piasek pod tym właśnie korzeniem (jest w tym samym miejscu tylko jest na nim więcej roślin) zaczął "odganiać" (piszę w cudzysłowiu bo nie wiem co on tak naprawdę robi tak robiąc - masło maślane ale myślę że rozumiecie - polonistą nie jestem tylko informatykiem:p) mniejszego tigera. Większy pływał obok, często stroszył płetwami, ale wydaje mi się że mniejszy był odganiany. No i rośliny. Ogólnie roślinka niewiadomego pochodzenia która jest teraz na samym dole korzenia jest "atakowana" ale tylko przez redzika. Anubiasa tylko raz "skubnął".
Co to może oznaczać w kwestii płci czy raczej nic? Dodam że zachowanie zauważyłem praktycznie pierwszy raz ...a teraz patrzę do pokoju z akwa i duży tiger również odpycha małego z otwartym pyskiem. Ogólnie pływają razem tylko od czasu do czasu mały jest przepychany ale jakby sobie nic z tego nie robił...
Może dać filmik żeby mój opis był bardziej przejrzysty (ponad 10minut ale widać na początku co się dzieje)?
Proszę o sugestie czy red oraz tiger większe mogą być parą czy jeszcze za wcześnie? Mają po 20cm.
Pozdrawiam
PS sorki za miganie światłem ale jedną ręką kręciłem a drugą włączałem wtyczki. Ale widać o co chodzi lecz jeszcze po lewej jest jedna nie podłaczona listwa z chyba 40ledami ze światłem zimnym ale muszę wtyczki podłączyć - ogólnie przeważnie uzywam tylko ciepłe światło i widzę że i klacik na tym jakiś jest i roślinkom się podoba
EDIT odpychają go całkiem mocno w dwójkę... i przekopujądno... Oddać już małego?? Tak im się spodobało jak cały korzeń w roślinach zrobiłem że wpadły w jakiś amok?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 22/02/2011 20:25 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 27/02/2011 19:02 #34262

Witam,
rozdzielić małego? Nawalają go i duży redzik i duży tiger. Nawalają tzn coraz mocniejsze uderzenia otwartym pyskiem, czasem z szybkim ugryzieniem ale bez śladów, mały oddaje od dzisiaj, czasem przegania którąś z pozostałych, pływają również na siebie z pyskami ale bez czepiania się za nie (mały wkłada pół pyska dużemu do paszczy i tak się przepychają), obie duże rybki przepychają w każdej mozliwej sytuacji ogonami mniejszą, są to delikatne ale szybikie i gwałtowne ruchy, połączone z drżeniem płetw i ciała.
Czy można to uznać za zachowanie pary reda i tigera większego? Razem siebie nie zatakowały nigdy.
Przeważnie tak jest pod wieczór a w inną porę nie jest to takie gwałtowne, raczej nie dopuszczają go na drugą strone akwa (podpływają odrazu jak on podpływa i zastawiają go ciałem wahlując płetwami).
Nic nie piszecie bo nik nie jest w stanie nic napisać po tym opisie?
EDIT
jestem w szoku, właśnie mały rozstawił większe po kątach, atakuje je dużó gwałtowniej niż one wcześniej obie jego - one jakby go ostrzegały a ten się podjarał? :/ <szok> o co chodzi?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 27/02/2011 19:06 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 29/03/2011 15:07 #34806

Witam,
u mnie ze zmian nie ma już od jakichś 2 tygodni małego, zostały redzik i tiger, nie walczą wcale, często płetwami drżą przed sobą ale zoro nawet prób walk, mam nadizeje że są parą ale okaże się to za jakiś czas...

Idę zaraz po napowietrzacz taki z dwoma wyjściami, jakieś kostki do tego dam i w dwóch miejscach akwa dam i wyjmuję filtr wewnętrzny służący jako typowy mechanik - czyszczony co tydzień dokładnie w wodzie z kranu, nawet gorącej.

Ostatnio wyłączyłem wewnętrzny i woda rano idealna, kubełek działał i lekko napowietrzał wodę - wydaje mi się że za słabo jeżeli chodzi o napowietrzanie. Stąd decyzja o napowietrzaczu zamiast napowietrzacza z filtra wewnętrznego do czego ten przede wszystkim służył. Po wyłączeniu go rybki znacznie głębiej oddychały.

Mam nadizeje że z napowietrzaczem będzie lepiej.

No i jeszcze jedno info. Mam jeszcze krewetkarium, a raczej jest żonki ale często służy mi jako porównanie działania testów.

Badam dziś NO3 a tu wynik: 5 <szok> Podmieniałem wodę w sobotę około 30%. Zrobiłem ze zdziwienia testy na NH3 i NO2 i tu 0 wszędzie.
No to następny pomysł sprawdzę testy i zrobię u żonki test NO3 - wynik nawet około 20 <szok> - testy działają.
Czyżby niby denitryfikator-niby plenum: warstwa piasku w miejscu nieprzekopanym przez ryby sięga nawet około 10cm. ??

Ogólnie co by to nie było jestem bardzo zadowolony z wyników testów wody

Acha i jeszcze napiszę że rybki mają około 22cm, nabierają masy jedzą już mniej niż na początku i jedzą co rano porcję C&A i dzięki temu super zaczynają sięwybarwia dopiero teraz

Zauwazyłem również dopiero teraz takie kropeczki na głowie - na początku sięprzestraszyłem ze to jakiś hith ale to wygląda inaczej Redzik miał ranę nad głową (zahaczył o korzeń pewnie biedak) ale to szybciutko sięzagoiła a gdyby był jakiś hith to byłoby gorzej podejrzewam... W każdym razie te kropeczki rybki dostały w tym samym czasie i są mniej więcej w tych samych miejscach - dziwny zbieg okoliczności:p

Pozdrawiam!
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 29/03/2011 15:10 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 29/03/2011 17:38 #34811

corleone napisał:
Ostatnio wyłączyłem wewnętrzny i woda rano idealna, kubełek działał i lekko napowietrzał wodę - wydaje mi się że za słabo jeżeli chodzi o napowietrzanie. Stąd decyzja o napowietrzaczu zamiast napowietrzacza z filtra wewnętrznego do czego ten przede wszystkim służył. Po wyłączeniu go rybki znacznie głębiej oddychały.

Przy pulsacyjnym Eheima nigdy nie miałem problemu z ciężkim oddychaniem ryb.Nie doceniany filtr...a szkoda.
Mam nadizeje że z napowietrzaczem będzie lepiej.

Lustro wody nich się buzuje.Jak w jacuzzi.
corelone napisał:Czyżby niby denitryfikator-niby plenum: warstwa piasku w miejscu nieprzekopanym przez ryby sięga nawet około 10cm. ??
Stabilizuje się wszystko.Słodkowodne do roku potrafi się"przegryzać".Nie grzeb tylko w bio.

corelone napisał:Zauwazyłem również dopiero teraz takie kropeczki na głowie - na początku sięprzestraszyłem ze to jakiś hith ale to wygląda inaczej
"Wydzielanie barwnika czy co?" poczytaj lepiej...dopadło i Ciebie klątwa czarna mamba niuśki Flexa Tam też zaczęło się nie winie od czarnych kropek.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Wygenerowano w 0.31 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.