środa, październik 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji)

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 29/03/2011 18:33 #34813

Dzięki za odp, słuchaj te kropeczki to raczej dziureczki widoczne również na zdjęciach u ryb które widnieją na logo pawiookie.pl -może źle sięwyraziłem z tymi kropeczkami

Przynajmniej mam nadizeje że to nic złego ale poczytam o tym co napisałeś.

Aktualne wideo rybek i akwa

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 29/03/2011 19:58 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 30/03/2011 19:12 #34820

Filmik nie oddaje nawet 40% tego co widać w realu, ryby śliczne ładnie się barwią.Zdrowe i rosną jak na drożdżach . Adrian dzięki za to C&A, super efekty lepsze niż hikari w 100%

Pozdrawiam
  • Tyson
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 13/04/2011 11:52 #34982

Dzięki Dawid - musiałbym wpaść poglądac te Twoje nowe maluszki ale pracy dużo a czasu wolnego mało:/) Może jak będizesz miał już wszystkie i z jakimś wystrojem to się umówimy jakoś.

A jeżeli chodzi o moje pawice to wklejam 3 aktualne zdjęcia (przy maksymalnym oświetleniu baniaka - jakieś 30diod ciepłych oraz 80 zimnych). Rybki rosną, jedzą C&A i wybarwiają się fajnie od tego:) Poza tym nie gryzą się więc mam nadzieje że to para
Zdjęcia robione oczywiście telefonem więc sorki za jakość,jak rybki podrosną jeszcze (chociaż widać że ostatnio zaczęły wolniej rosnąć a znacznie bardziej przybierają na masie, robią sięszerokie:)) to dam lepsze zdjęcia.

• corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 13/04/2011 11:54 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 19/04/2011 19:19 #35091

Witam,
i z przykrością informuję iż uważam za bezsensowne trzmianie pary pawiookich w 240l postanowiłem oddać je i zamienić na rybki które będą miały dużo więcej frajdy w tym akwarium - pielęgniczki kakadu 1+2. Nie wiem czy cokolwiek jeszcze będę dokładał - chcę żeby miały dużo miejsca do pływania a że już kiedys miałem te rybki wiem że super się zachowują jak na swoje rozmiary. Jeżeli cokolwiek polecicie to przemyślę to, chciałem do tego dołożyc 1+3 bojowniki syjamskie ale nie chcę chyba aż tak mieszać.... Może coś polecicie jako sprzątaczy - piasek w akwa zostawię dodam tylko trochę korzeni, jakichś kryjówek i mam nadzieję podmieniać wodę w ilości 1x na 2tygodnie po max 20%, może dołoże jakąś roślinność w postaci dodatkowych anubiasów.

Do oddania pawic zmusza mnie również sytuacja życiowa która nie pozwala mi się w 100% procentach oddać rybom;( Ano życie....

Na pewno powrócę do pawiookich jeżeli tylko będę mógł im zapewnić odpowiednie warunki (dla mnie to para na tysiąc litrów - plus jakiś gibbi wtedy i może ze 100danio do zabawy i to wszystko)!
Mam nadzieję tylko że mnie zrozumiecie i dacie mi dołączyć do Was na zlocie:p mimo że nie będę miał pawiookich:p
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 19/04/2011 19:20 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 22/04/2011 02:19 #35162

Witam

Przemysl kilka razy swoja decyzje bo uwierz mi wiem z doswiadczenia z przed kilku miesiecy ze - bedziesz zalowal.

Jezeli wg Ciebie nie zapewniasz rybom dostatecznego bytu, masz 2 opcje:

1 - postaw wieksza banke

2 - oddaj ryby w dobre rece lub sprzedaj i kup mlodziutkie jeszcze raz i znowu ciesz sie urokiem tych rybek, karm i patrz jak rosna, testuj wode, kombinuj azeby bylo jak najlepiej.

Nie widze przeszkod jakichkolwiek w trzymaniu malych pawich w bance 240 l pod warunkiem ze sie kolo tego chodzi. Pisales kilkakrotnie jak latwa dla Ciebie jest podmiana wody ze sprzetem jaki posiadasz wiec ?

Nie przywiazuj sie do ryb jak do psa, jezeli u kogos moga miec lepiej oddaj i kup male.

W ten sposob ciagle zaspokoisz swoje pragnienie zwiazane z hodowla tego wlasnie gatunku. Z czasem i tak postawisz wieksza banke - ja tez nadwyrezylem swoje zycie azeby tak sie stalo.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 22/04/2011 08:22 #35163

Witaj!

Tutaj też dochodzą inne czynniki, między innymi brak czasu oraz brak możliwości postawienia większej bańki na obecną chwilę (i inne jeszcze ważniejsze ale nieistotne dla Was).

Napisałem przecież że na pewno wrócę do pawic

Ty również lepiej się już przygotowałeś z tego co mi się obiło o uszy więc sam wiesz.
Forum na pewno nie opuszczę
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 10/05/2011 19:36 #35680

Miałem nie pisać ale....
erni1979 a to moja wersja "zabawy", tylko że w piasku, zaczyna się tak od 55 sekundy bo jak wchodzę do pokoju to ryby przestają "się bawić" i patrzą się na mnie więc musiałem trochę odczekać
tak 1:44 masz cały urok piasku
no i oczywiście sorki za jakość bo to z telefonu i w rzeczywistości rybki wyglądają dużo lepiej (zwłaszcza kolory) no i to jest tylko wycinek z ich wieczornych igraszek....

EDIT tiger ma tak stłuczoną górną wargę że jak dałem krewetkę to odrazu wypluła i ma tą wargę normalnie czarną... ale zaszalała (a tak w ogóle to wydaje mi się że to jest ON )
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 10/05/2011 21:12 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 10/05/2011 19:43 #35681

Bardzo ładna budowa rybek. Wydaje mi się, że tiger to chłopak .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 10/05/2011 20:21 #35682

Super masz tą bańkę i ryby.Nie opuszczaj forum,bo będzie żal.
Pozdrawiam!
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 10/05/2011 20:33 #35683

Będę się szlochał i moczył w nocy z tęsknoty.
Ryby całkiem,całkiem chodź "klatka" mała.
Wybacz moją szczerość,ale jak ma się trochę większe akwarium to inaczej się spogląda na duże ryby w małym akwarium.Nic poza tym.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.