wtorek, luty 25, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji)

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 10/05/2011 20:35 #35684

Dzięki chłopaki - takich komentarzy się nie spodziewałem
Staram się je karmić kiedy tylko chcą i możliwe zróżnicowanie bo inaczej przesmradzają ale widzę że tiger rośnie ciuteczkę szybciej, może to dlatego że będzie samcem ale:
powiedzcie mi dlaczego wcześniej mniejszy tiger którego oddałem walczył z redzikiem a tiger większy pływał wkoło nich? Dwie samice by się biły? Czy jest jeszcze możlwość że skoro tiger wygląda i zachowuje się na samca to red jest też samcem? Albo że są to dwie samice skoro ryby nigdy nie walczyły razem? Mają teraz około 24cm i około 12miesięcy, może więcej bo dokładnie nie znam ich wieku jaki miały w momencie zakupu ale czy to nie w takim wieku ryby się dobierają, jeśli tak to wtedy jakieś dwa miesiące temu dwie samice by walczyły ze sobą?
Ciekawe jak to będzie, mam nadzieje że mnie zrozumieliście

Ryśku w pełni Cię rozumiem i dlatego jak będzie okazja i ktoś je zechce kupić za jakąś kwotę to chętnie mu je sprzedam - właśnie ze względów wielkości akwarium.... Pisałem już nie raz o tym. Nie lubię przerybionych akwariów - gdybym miał 1000l to para jakichś drapieżnych ryb (np pawiookie) i coś do towarzystwa i to wszystko - tak mi się podoba
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 10/05/2011 20:37 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 10/05/2011 20:58 #35685

corleone napisał:
Dzięki chłopaki - takich komentarzy się nie spodziewałem
Ja żartowałem.Nawet się cieszyłem przez chwilę że Ciebie nie będzie
Staram się je karmić kiedy tylko chcą i możliwe zróżnicowanie bo inaczej przesmradzają ale widzę że tiger rośnie ciuteczkę szybciej, może to dlatego że będzie samcem ale:
Nie koniecznie,czasem samice są lepiej zbudowane.
Ryśku w pełni Cię rozumiem i dlatego jak będzie okazja i ktoś je zechce kupić za jakąś kwotę to chętnie mu je sprzedam - właśnie ze względów wielkości akwarium....
Na siłę nie sprzedawaj.Tylko patrz kupującemu na ręce.Widać że dbasz o ryby,a to już dużo.Szkoda by byle kto brał dobry wypasiony "produkt"
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 20/05/2011 20:56 #35908

Muszę powiedzieć że ostatnio mam super mało czasu a pawice wpadły w szał kopania i na środku akwa jest super krater do samego szkła a piach z tego miejsca jest po lewej stronie akwa - przykrył resztki jedzenia które w większości się tam zbierają. Po 4 dniach nie ruszania tego na głębokości 2cm od poziomu piasku - tam gdzie spoczywały resztki - podłoże zaczęło czernieć. Ani w takiej postaci ani przy odmulaniu gdzie dokładnie w tym miejscu odmuliłem do samej szyby nie było innego niż standardowy zapach - żadnej siarki itp.
Podsumowując muszę pewnie częściej pozbywać się resztek z dna albo coś tam zatrudnić... Ale 2 pawice na 240l to i tak już dużo...
No i pozostaje obserwować co to w ogóle jest.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 22/05/2011 11:54 #35933

Heh - widzę że w rogu piasek robi się dnia na dzień czerniejszy - jak to odmulic dokładnie? Czy trzeba ten piasek usunąć? Czy czekać i nic nie robić? Chodzi dosłownie o róg 10x10cm - reszta piasku ma kolor taki jaki miała - mimo że lażą też nieczystości na nim ale ten 10x10cm kawałek pawice przysypały nieczystości jak już pisałem warstwą około 2cm piastku 1mm. Proszę o porady - dziś będę robił porządek w akwa a później to znowu w czwartek piątek najprawdopodobniej :/
Widzę żę również glon szybciej porastają szyby ale ślimaków mniej więc może to przez to... (i tak czyszczęraz na miesiąc - szału nie ma ale widzę ze szybciej się pojawiają).
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 22/05/2011 11:56 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 23/05/2011 15:13 #35976

Słuchajcie sorki za post pod postem ale jestem już zmuszony sytuacją zrezygnować z akwarystyki conajmniej na rok czasu

Nie mam czasu sprzedawać ryb - oddam je w dobre ręce - warunek akwarium minimum te 500l.
Jeżeli nikt nie będzie chętny to za 2-3 dni oddaję je do Pana do zoologicznego w celu sprzedaży ich KOMUŚ gdyż na obecną chwilę muszę wynieść akwarium z obecnego mieszkania a w "nowym" nie ma warunków na akwarium :/

Niestety ale na obecną chwilę nie będę miał nawet mniejszych rybek...... (apisto cacadu) ;(
Z forum jednak nie odchodzę co pewnie poniektórych zasmuci
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 23/05/2011 18:09 #35984

No co Ty.
Ja wiem jak to jeat, jakieś 20 lat temu musiałem oddać do zoologa moje pawice,bo musialem się wyprowadzić z wynajmowanego mieszkania.
A tak wogóle to nie testowalo się wtedy tak często wody i ryby tak myślałem miały się dobrze.
Pozdrawim zeebe
  • zeebe
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 24/05/2011 08:30 #35995

corleone napisał:
Słuchajcie sorki za post pod postem ale jestem już zmuszony sytuacją zrezygnować z akwarystyki conajmniej na rok czasu

Nie mam czasu sprzedawać ryb - oddam je w dobre ręce - warunek akwarium minimum te 500l.
Jeżeli nikt nie będzie chętny to za 2-3 dni oddaję je do Pana do zoologicznego w celu sprzedaży ich KOMUŚ gdyż na obecną chwilę muszę wynieść akwarium z obecnego mieszkania a w "nowym" nie ma warunków na akwarium :/

Niestety ale na obecną chwilę nie będę miał nawet mniejszych rybek...... (apisto cacadu) ;(
Z forum jednak nie odchodzę co pewnie poniektórych zasmuci

Mialem nie odpisywac na posty wg obietnicy ale to poprostu staje sie dziwne juz powoli...

3 chyba raz rezygnujesz z pawich, teraz z akwarium ? Co sie dzieje ? Taka nagla zmiana nastawienia ? Ja szukalem mieszkania dla siebie a tez mi ciezko jest, to szukalem takiego pod pawie, zeby bylo miejsce na szklo. Ja rozumiem kazdy ma inna sytuacja ale trzeba sie okreslic raz ! Raz stajesz w zaparte jako milosnik pawich zachwile z nich rezygnujesz, za sekunde z calego akwarium. Powiem Ci cos na przykladzie moim. Olalem pawie na kilka miechow, mialem jednego samca, Buttikoferi Tilapia sie zwal, rozpier....nawet grzalki...powalczylem z nim i wrocilem do pawich. Od tego sie nie da uciec i nie pisze tego postu zeby sie klocic z Toba choc wiele mam do wyrzucenia tylko pisze zeby pomoc Ci cos zrozumiec. Czesto pod wplywem emocji piszesz cos a wcale tak nie myslisz, moze tak samo jest z decyzjami ? Moze jednak zostawisz banke ?

Nie tak dawno zaczales i nie osiagnales jeszcze kawioru na ktorego wielu czeka wiec dzialal i cos kombinuj.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 24/05/2011 08:36 #35996

Ja rozumiem kazdy ma inna sytuacja

Nie będę rozpisywał sie ale muszę z akwarystyki zrezygnować, nie tylko z pawic :/
I na pewno do nich powrócę i to z większą bańką! Zobaczycie.
A wcale łatwo mi nie jest..... Tymbardziej że mam mało czasu i najprawdopodobniej pójdą do zoologicznego :/

Masz racjęrmboss że konkretnie powinienem je sprzedać jużdawno ale darek22 miał przyjechać - chyba jakieś 3 tygodnie temu, a od 2 czy trzech byliśmy już umówieni, pisałem jeszcze przed danym umówionym weekendem w czwartek chyba czy na pewno będzie i powiedział że będzie a wystawił mnie....
Miałem jeszcze 2 innych chętnych ale obiecałem jemu a on zawalił.... A teraz jak już muszę się pozbyć akwa to nie ma chętnych i muszę oddać do zoologa ;(

Życie.....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 24/05/2011 08:39 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 24/05/2011 18:47 #36001

corleone napisał:
Ja rozumiem kazdy ma inna sytuacja
Zgadza się raz pod,raz nad.Żeby rutyny nie było w życiu stagnacja i pełnia szczęścia to pojęcia złudne.By najmniej mi obce
Nie będę rozpisywał sie ale muszę z akwarystyki zrezygnować, nie tylko z pawic
Dobrze masz odpoczniesz sobie.Też bym tak chciał serio ...ale nie mogę bo jestem już nałogowym i chyba nie wyjdę z tego.Próbowałem rzucić i nic.Po prostu nałóg
I na pewno do nich powrócę i to z większą bańką! Zobaczycie.
Jak tak to powoli stajesz się nałogowcem.UWAŻAJ Ta choroba nie ma końca

Życie...jest pełne przygód.
Dasz radę....a,ha "nie bój żaby cycu".
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Galeria użytkownika: corleone (po rewolucji) 08/06/2011 19:16 #36451

Hej koledzy,

pewnie wiecie że nie mam już pawiookich
Nie raz o tym pisałem więc nie będę się powtarzał tutaj.

Otóż póki mogę sobie jeszcze pozwolić na akwarium to umieściłem w nim mniej wymagające rybki i pomyślałem że napiszę to również dla tych którzy uważają że 300l jest OK dla pary.

Gdy miałem parę pawiookich (max 25cm przypomnę) poziom NO3 niby niski max 30 ale,
w akwarium same "problemy" w stylu szybko pojawiającej się osłonki z glonów nie wspomnę z problemem z nieczystościami (resztki jedzenia i odchody). Mimo że biologia działała wyśmienicie ponieważ NO3 rosło pomału jak na takie akwarium to jego poziom był zbyt wysoki. Uważam że 15 to max jaki powienien być w akwarium a nie 30-40 jak piszą chociażby na testach.

Ale zmierzając do pytania, odkąd (ponad 2 tygodnie) mam 20 mniejszych rybek w 240l przypomnę to NO3 wynosi 5, w tamtym tygodniu przed podmianką około 10-15% bez odmulania bo nie ma z czego NO3 wynosiło pomiędzy 5-10 czyli coś koło 7,5 Dziś mierzę znowu w 4czy 5 dni po tej podmiance i NO3 5. Dla porównania w 12l "przerybionym" krewetkarium żonki coś koło 20
Podmieniać wodę czy jak?? Oczywiście w 240 a nie w 12l żonki dotyczy pytanie

Dodam iż po pawicach zrobiłem większą podmiankę i NO3 spadło do około 5 a w parę dni później woda przestała wydawać jakikolwiek zapach
Filtracja to JBL e900 + deszczownia napowietrzająca + dosyć spora warstwa nieprzekopywanego piachu (w każdym razie jest go tyle że kiryski i kakadu nie przekopią go nigdy na parę cm a co tu mówić do dna....)
Karmię 2 razy dziennie mrożonkami do syta

Szyby wyczyściły się od środka same a prefiltra w kubełku nawet nie czyściłem - jest czysty tylko pokrywa się jakby meszkiem delikatnym - czyścić go??

Proszę o podpowiedzi co robić??
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 08/06/2011 19:49 przez corleone.
Wygenerowano w 0.29 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.