niedziela, luty 23, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...)

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 30/01/2012 23:14 #43555

Witaj.

Rafal napisał:
I sądzisz, że nie będę Cię molestował, żebyś opisał to zanim jeszcze będzie kwiecień? Chyba że to w ramach zagadki, a potem sprawdzisz jak odrobiliśmy lekcje, rozgryzając zasadę działania

Zadna tajemnica!

Woda zasysana z powierzchni(przelewa sie sama) wpada luzem do zbiornikow i musi przeplynac przez kominy z gabki.Potem przez pompy zpowrotem do akwarium wraca.Ot i caly system.
Filtry nie sa do konca zalane,bo w razie braku pradu musi byc miejsce na nadmiar wody z akwarium,ktora splynie przez otwory wylotow pomp do filtra.
Baniaki sa tez ze soba polaczone zeby wyrownywaly poziomy wody w przypadku awarii jednej pompy.
Jak bedzie potrzeba to dolacze zbiornik awaryjny na nadmiar wody,to wtedy bede mogl kominy zalac do samej krawedzi. Narazie zobacze jak bedzie z azotanami i czy wogole bedzie ten zbiorniczek potrzebny.

Pozdrawiam.
Filtr3.JPG
Ostatnio zmieniany: 30/01/2012 23:24 przez Cichlakiler.

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 31/01/2012 17:35 #43576

Fajnie , że tak prosto. Ciekawe jak to pewnym czasie będzie pracowało.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 31/01/2012 17:52 #43577

Jak ta cała unia teraz...
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 31/01/2012 18:31 #43580

klata1981 napisał:
Jak ta cała unia teraz...

Jaki optymista....

Nie martw sie Paweł - przy wyborach przyjdzie im czas na przemyślenia...

A co do filtracji i całego tego ustrojstwa to też jestem ciekaw jak to będzie się sprawować pracując latami.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 31/01/2012 20:48 #43585

Witam.

Bedzie sie po latach tak sprawowac,jak u innych uzytkownikow...
To stary dobry system.Ja nie jestem zwolennikiem technicznych wynalazkow.

www.google.de/search?hl=de&client=fi...QoT7CJF82G-waJ9qHLBQ

Kto ma w domu miejsce zawsze taki filtr moze samemu zrobic.
A jak jeszcze za sciana na wysokosci lustra wody,to pompa nie potrzebuje cisnienia i wystarczy np. Tunze wsadzona w rure wylotowa.Wiecej pradu nie da sie tu juz wtedy zaoszczedzic.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 31/01/2012 21:00 przez Cichlakiler.

Odp: Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 23/04/2012 08:50 #45368

Witam.

Wczoraj zawital do akwarium nowy mieszkaniec

Juz ponad rok czekal na odebranie,ale czasowo jakos nie pasowalo...

To Megalodoras uranoscopus. Ma jakies 45cm i jest leniuchem,ale fajnie sie prezentuje.

Pozdrawiam!
Załączniki:

Odp: Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 24/04/2012 12:25 #45374

Ładna maskotka
jak już się rozbuja u ciebie w baniaku to napisz cos o jego zachowaniu bo ciekawie wyglada
  • dragon
  • Użytkownik

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 24/04/2012 14:24 #45375

Bedzie sie po latach tak sprawowac,jak u innych uzytkownikow...
To stary dobry system.Ja nie jestem zwolennikiem technicznych wynalazkow
.
Fakt prosty i zarazem dobry patent.
Chodź jestem pewien , że taki system będzie pracował latami praktycznie bez żadnych zmian.Ciekawi mnie jak tu ma się sprawa przepływu przez gąbki. Czy przypadkiem z czasem przepływ się nie zmniejszy ? Bakterie itpe

Kto ma w domu miejsce zawsze taki filtr moze samemu zrobic.
A jak jeszcze za sciana na wysokosci lustra wody,to pompa nie potrzebuje cisnienia i wystarczy np. Tunze wsadzona w rure wylotowa.Wiecej pradu nie da sie tu juz wtedy zaoszczedzic.

Tunze robi naprawdę świetne pompy.....
To prawda w dzisiejszych czasach trzeba rozsądnie rozporządzać energią. Zarazem dbamy o środowisko ,a po drugie sami zaoszczędzamy na portfelu
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 24/04/2012 14:27 przez Rysiek.

Odp:Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 26/04/2012 18:30 #45394

Witaj.

Rysiek napisał:
Ciekawi mnie jak tu ma się sprawa przepływu przez gąbki. Czy przypadkiem z czasem przepływ się nie zmniejszy ? Bakterie itpe

Gabki sa roznej porowatosci.Blizej pompy sa drobne,a coraz dalej grubsze. Przy wlewie z akwarium tez sa drobniejsze.Zapchac maja sie te drobne,ktore bede plukal.Ale narazie nato nie wyglada.
Woda jest krystalicznie czysta.Bakterie same sobie znajda miejsca ktore beda im odpowiadac,lub tez i nie.Przy tym wymiarze filtra o ich "pobyt" sie nie martwie...

Pozdrawiam.

Odp: Moje Cichle ( w ciagu 14-stu lat...) 23/06/2012 21:01 #46134

Witajcie.

Opisalem dzis dokladniej opisalem budowe mojego akwarium ze sklejki szalunkowej.
Nie bede tego jeszcze raz pisal,dlatego wrzucam linka na inne forum.

Chyba nie bedzie z tym probleumu...co?

forum.arowana.pl/index.php?topic=1101.msg14314#new

Pozdrawiam.
Wygenerowano w 0.29 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.