wtorek, luty 25, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji

Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 06/11/2011 20:16 #41200

Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji: pawiookie.pl/index.php?option=com_joomga...id=82&Itemid=510
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 07:18 #41217

Rybki młode. Mix odmian. Rzecz gustu. Ja preferuję red oscary, ale każdy ma co chce mieć. Poprosiłbym o widok ogólny zbiornika.
Na dnie widzę kamloty i kamyczki. Myślę, że taka struktura podłoża zaowocuje problemami z utrzymaniem dobrych parametrów wody.
Opisz więcej swój zbiornik. Podaj wiadomości o technikaliach, objętości, obsadzie, parametrach wody, etc.
Pozdrawiam.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 07:37 #41219

kamyllo2 napisał:
Rybki młode. Mix odmian. Rzecz gustu. Ja preferuję red oscary, ale każdy ma co chce mieć. Poprosiłbym o widok ogólny zbiornika.
Na dnie widzę kamloty i kamyczki. Myślę, że taka struktura podłoża zaowocuje problemami z utrzymaniem dobrych parametrów wody.
Opisz więcej swój zbiornik. Podaj wiadomości o technikaliach, objętości, obsadzie, parametrach wody, etc.
Pozdrawiam.

No właśnie czegoś tutaj brakuje. Mile widziany jakiś opis zbiornika. Sam również preferuję redy niż tigery chociaż ostatnio bardzo mi się podobają albino Rafała albo teraz Thomasa. Bardzo ładne albino ma też Sonnybournett ale koniec z OT.

Chcesz z tych maluchów (w porównaniu do tych kamyków na podłożu rybki są też malutkie - jakiej są wielkości?? Pewnie masz je niedawno bo jeszcze widać chudziznę na niektórych maluszkach po przebywaniu w warukach sklepowych ale karm dużo i odpowiednio często to będą z takich maluchów piękne okazy - oczywiście zależy wszystko jeszcze od warunków lokalowych że się tak wyrażę no ale na opis czekamy

To jakiś sumik tam zerka??
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 07/11/2011 07:38 przez corleone.

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 09:10 #41223

Akwarium źle dodałam powinno być przed rewolucją, bo to stary zbiornik jest.
jest to 300l 120x50x50 wiem, że trochę mały ale zmiany nadchodzi czas
Zakupiłam już biały piasek, tylko nie wiem czy jest sens w tym zmieniać ?
Szykuję się do zakupu filtra zewn niestety obecna szafka uniemożliwia zainstalowanie go w niej, a postawienie ewentualne obok odpada ze wzg na dziecko rodem z "kevin sam w domu"
obecnie jest tam wewnętrzny aquaszut senior 1000l/h, grzałka aquaszut hot 250w (moja kochana tetra dokonała żywota 21.10i robiłam cuda na kiju żeby utrzymać temperaturę do otwarcia sklepu po święcie )
Zbiornik zamieszkiwał jedynie platydoras costatus 11 letni obecnie rezydent,10 letni (ostał się jeden ) metynnis hypsauchen oraz 2 letni apteronotus albifrons.
Miałam wcześniej 2 pawice w barwie dzikiej 10 lat były z nami, wg rozpoznania po 1 promieniu byli to dwaj panowie.
Maluchy owszem młode, chciałam jedynie albino ale rodzina wyzwała mnie od rasistów nie sąjuż w stanie znieść białych zwierząt bo mam 4 białe bulteriery, biała kotkę brytyjską więc chyba trafnie nasunęło się im skojarzenie rasistowskie
Jak tu pierwszy raz trafiłam gdy poszukiwałam informacji o płci pawic 2 lata temu urzekły mnie zdjęcia albinosów i strasznie się ucieszyłam jak zobaczyłam białasy w sklepie. Moje poprzednie pawcie były bardzo oswojone i kontaktowe, nigdy nie przypuszczałam, że ryba może być aż tak rozumna.

Wracając do maluchów, apetyt im dopisuje wcinają piersi, ochotkę, nie pogardzą spiruliną, cichlid baby. Karmie je 3 razy dziennie nie wiem czy nie za dużo, pokarm nie zalega jest wymiatany błyskawicznie, ale wiem też że lepiej dać mniej niż więcej. co jeszcze można im dać? Mają ok 4 cm.
Po przeczytaniu o doniczkowcach rozważam tę opcję ale nie wiem, czy zniosę żywe robactwo psychicznie

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 09:20 #41225

Takim małym doniczkowca narazie nie podawaj według mnie.

Trochę mało tej foltracji przy tylu rybach. Bez względu na syna czy cokolwiek jeszcze zalecałbym kupno kubełka.

Takie małe pawiookie można spokojnie (nie wiem nawet czy nie lepiej zamiast można napisać: należy) karmić 6 razy dziennie.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 09:25 #41227

Aftertaste napisał:
... Wracając do maluchów, apetyt im dopisuje wcinają piersi, ochotkę, nie pogardzą spiruliną, cichlid baby. Karmie je 3 razy dziennie nie wiem czy nie za dużo, pokarm nie zalega jest wymiatany błyskawicznie, ale wiem też że lepiej dać mniej niż więcej. co jeszcze można im dać? ...

Tutaj akurat ciężko przedobrzyć. Podstawa to zróżnicowana dieta i w ilości maksymalnej. W tak młodym wieku jest to istotne. Ryby rosną szybko i tak powinny. Każde braki w ilości i jakości pokarmu rzutują na przyszły wymiar i kondycję ryb. Skoro szykujesz zmiany (domyślam się, że konkretny baniak) to chyba warto zadbać o te maluchy, aby w przyszłości prezentowały się okazale. Wszystko oczywiście w wodzie o pilnowanych parametrach.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 09:31 #41228

corleone napisał:
Takim małym doniczkowca narazie nie podawaj według mnie.

Trochę mało tej foltracji przy tylu rybach. Bez względu na syna czy cokolwiek jeszcze zalecałbym kupno kubełka.

Takie małe pawiookie można spokojnie (nie wiem nawet czy nie lepiej zamiast można napisać: należy) karmić 6 razy dziennie.

dzięki, a czy sądzisz, że kupić docelowy kubeł? W sensie wydajniejszy niż obecne zapotrzebowanie zbiornika? Czy im nie zaszkodzi wiem, że filtracji nigdy dość ? Postaram się dopaść wołowinkę jeszcze bo tu króluję kurak i świnia kaszubi mało jedz ą woła niestety więc musze się wybrać do rzeźnika dalej. Czytałam że podajecie pawiom jeszcze serca drobiowe, czy nie są one zbyt tłuste? Moje psy zawsze sie po nich os**ają.

i co do tego podłoża czy koledzy radzą je zmienić już teraz czy poczekać do final edition?
Ostatnio zmieniany: 07/11/2011 09:34 przez Aftertaste.

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 09:36 #41229

Aftertaste napisał:
... dzięki, a czy sądzisz, że kupić docelowy kubeł? W sensie wydajniejszy niż obecne zapotrzebowanie zbiornika? Czy im nie zaszkodzi wiem, że filtracji nigdy dość ?...

Na pewno nie zaszkodzi.

Aftertaste napisał:
...i co do tego podłoża czy koledzy radzą je zmienić już teraz czy poczekać do final edition?

Nie wiem kiedy nastąpi "final edition"... ale myślę, że im szybciej zmienisz podłoże tym lepiej. Rybki jeszcze małe, biologia nie musi się strasznie sprężać, by wyrobić. Warto to wykorzystać i ewentualnie bezpieczniej zachwiać nią teraz, niż później, gdy będzie bardziej potrzebna, bo ryby urosną.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 09:38 #41230

Nie piszesz tak jakby co to jest to final edition.

Za miesiac, rok, 5lat??

No i co to w ogóle będzie to final edition.

500l 800 czy ponad 1000?

Jeśli za miesiąc a final to 500l to kup kubeł "najmocniejszy" na jaki Cię stać a z wymianą na piach zaczekaj ten miesiac.

Jeśli jakiś z tych późniejszych terminów to kup kubeł - no taki conajmniej do 300-400l akwarium żeby była nadfiltracja, jak będziesz wybierać na forum na pewno pomożemy a na piasek przenieś się już dziś.

Jest wiele opcji jeśli np za miesiąc przesiądziesz się na około 1000l ale dalej nie będę się już rozpisywał, napisz konkrenie o co Ci chodzi z final edition żeby można było pomóc.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Galeria użytkownika: Aftertaste - po rewolucji 07/11/2011 10:21 #41231

No tak myślałam o min 500 l do 2 miesięcy, ile dokładnie litrów nie wiem, zależy ile budżet wytrzyma.
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.